Dopravní prostředek pro seniory
Pro každodenní využití
OBJEDNAT

ESLA JE RADOST
z aktivního pohybu

check picture

Využití pro seniory

Jízdní kolo vs ESLA


KOLO V určitém věku nebo při změně zdravotního stavu se kolo pro seniory stává nejen nevhodným ale dokonce nebezpečným dopravním prostředkem. Rychlost reakce seniorů se zpomaluje, kolo je nestabilní na kluzkém povrchu o to více v zimních měsících, zvyšuje se riziko náhlé závrati a v neposlední řadě při pouhém vedení kola je tělo seniora v nepřirozené a na páteř velmi namáhané pozici.

ESLA Stabilní konstrukce čtyřkolového vozítka poskytuje maximální pocit bezpečí. Dvojice bubnových brzd umožňuje snadnou a plynulou regulaci brzdné síly i při vyšších rychlostech. V okamžiku závrati či ztráty sil má senior možnost kdykoliv zastavit a posadit se na pohodlné sedátko mezi řídítky - svým způsobem si s sebou vozí lavičku, kterou ocení především při dlouhých procházkách.


Chodítko vs ESLA


CHODÍTKO Celé chodítko tlačí senior před sebou. V případě ukloznutí nebo závratě tak poskytuje pouze minimální podporu a hrozí převrácení vozítka do boku, podjetí směrem kupředu nebo v případě pádu vzad stáhnutí chodítka na sebe. Senior je navíc často ve výrazně předkloněné postoji, čímž se snaží vyrovnat přirozenou nestabilitu vozítka. Malé rozměry a umožnění protáčení koleček (jako nákupní košík) je vhodné pro pohyb v uzavřených či stísněných prostorách, ale praktické využití chodítka v externích prostorech je problematické. Jelikož chodítko není dopravním prostředkem, výrobci si mohou dovolit využít méně kvalitních levných materiálů.

ESLA Vozítko seniora "obklopuje" ze všech stran, dokáže mu tak narozdíl od chodítka poskytnout naprosto jistotu při jakékoliv nenadálé situaci. Naopak oproti vozítku je vhodné spíše pro venkovní využití. Jelikož vozítko bylo konstruováno pro provoz v extrémních podmínkách (Finsko), dokáže stejně dobře posloužit jak v létě tak v zimě. Poloměr otáčení je omezen do úhlu 35° pro minimalizaci rizika prudkého zatočení při rychlejší jízdě. Ze stejného důvodu je na předních kolech využit jedinečný systém pro navracení koleček do přímé polohy. Senior tak nemá problém vozítko ovládat i při vyšší rychlosti. Jelikož ESLA je dopravním prostředkem, velký důraz je kladen na použití dlouhodobě kvalitních materiálů.


Elektrický vozík vs ESLA


VOZÍK Elektrická vozítka jsou velice dobrou alternativou pro přepravu seniorů. Dokáží člověka dovést v podstatě od domovních dveří až požadovanému cíli. Problémem však je výrazné snížení množství každodenního pohybu, které je pro seniory tak důležité. Problém nastává také v případě cestování, když potřebujeme toto vozítko například naložit do osobního vozu. Samotná technika je již velmi komplikovaná a pořízení takového vozíku již může rodinný rozpočet značně zatížit.

ESLA Vozítko v tuto chvíli není a ani do budoucna nebude elektricky nebo jinak poháněné. Esla je určená pro aktivní pohyb. Každý si podle své fyzické zdatnosti zvolí ten správný poměr mezi chůzí a jízdou. Zatímco agilnější zvládají i jízdu do kopce, jiní využívají jízdy především z kopce. Jízda je bezpečná, jednoduchá a velice zábavná. Vozítko je možné během 5 minut jednoduše složit i do menšího kufru osobního vozu.


Fotogalerie

foto


Barvy:

  • color
  • color
  • color

Cena: 12 490,- Kč (500€)

objednat

3 ROKY ZÁRUKA