Pro lepší kondici
Zábava
i adrenalin
OBJEDNAT

ESLA JE RADOST
z aktivního pohybu

check picture

Předurčen ke sportu

Vznik vozítka ESLA

Jízda na vozítku se není snadno srovnatelná s žádným jiným dopravním prostředkem snad kromě finských zimních saní. (u nás také v prodeji) Není to však pouze náhoda. Saně jsou ve Finsku tradičním zimním dopravním prostředkem pro osoby každého věku a to i v současné době. Jejich využití je nicméně omezeno pouze na období, kdy je dostatek sněhu. Naši zákazníci tak začali volat po odpovídající alternativě pro letní měsíce. Nejprve byly tradiční saně pouze dovybavovány kolečky, to se však ukázalo jako nedostatečné, atak po několika letech vývoje vzniklo vozítko ESLA Kickcycle. Toto vozítko se prodává v téměř nezměněné podobě již 20 let, což pouze podtrhuje jeho kvalitu. Za těchto 20 let se vozítko osvědčilo napříč všemi generacemi uživatelů a v neposlední řadě i mezi sportovci. Trochu paradoxně si ESLA našla využití jak v letních měsících tak v extrémních zimách. Atak vzniklo celoročně využitelné univerzální osobní vozítko pro každého, kdo vyznává zdravý a aktivní životní styl.


Jízda na vozítku ESLA

Lehká konstrukce, kvalitní materiály a stabilní čtyřkolová konstrukce přímo předurčuje vozítko ESLA i pro čistě sportovní využití. Pohyb na vozítku ESLA je přirozený, snadný a velice zábavný. Po zvládnutí základních pohybů člověk rychle zatouží vyzkoušet, co všechno vozítko dokáže. Díky nízkému těžišti vozítko pevně sedí v zatáčkách a zároveň ani při prudším brzdění nehrozí (oproti např. jízdnímu kolu) převrácení přes přední kola. Brzdění je realizováno pomocí dvou na sobě nezávislých bubnových brzdám.
ESLA výborně reaguje při vyšších rychlostech a poskytuje jezdci mnohem větší jistotu pohybu než je tomu například u sportovních koloběžek. Při ostřejším průjezdu zatáčkou se jezdec vyklání mimo středovou osu vozítka podobně jako na "sajdkáře". Konstrukce je pružná, poskytující dostatek pohodlí i na nezpevněných stezkách. Světlá výška vozítka je nastavena taky aby byla jízda pohodlná a zároveň nebyl problém překonávat nerovnosti. Například přes většinu zpomalovacích prahů na silnicích není problém přejet bez zadrhnutí o nášlapy. Díky 30 centimetrovým kolečkům uloženým na kvalitních ložiscích stačí k pohybu i malý impulz.


Využití pro sport i venčení psích mazlíčků

Vozítka ESLA jsou využívány pro přepravu osob v lyžařských střediscích, dále podobně jako koloběžky pro tzv. downhill, také pro letní přípravu běžkařů a dalších sportovců. Pohyb jezdce na vozítku je komplexní, zapotřebí je zapojit celé tělo. Po získání jistoty pohybu a správného postoje pro jízdu není problém vydat se s ESLou i na delší trasy. Naši zákazníci hojně využívají svou ESLu pro venčení psů. Na rozdíl od jízdního kola téměř nehrozí připletení zvířete pod kola, jelikož "sesednutí" z vozítka může být v podstatě okamžité. Právě možnost kombinovat mezi chůzí a jízdou je pro procházky se zvířaty ideální. V nejbližší době se také chystáme vyzkouąet vozítko ESLA během letní přípravy vedoucích psů pro psí spřežení.


ESLA a děti

Asi není překvapením, že ESLA je velice lákavá zábava také pro děti. Základní jízdní návyky zvládne každý velice rychle a riziko zranění je oproti různým koloběžkám a kolům výrazně menší. ESLA se tak snadno stane vozítkem pro celou rodinu bez rozdílu věku nebo pohlaví.


Fotogalerie

foto


Barvy:

  • color
  • color
  • color

Cena: 12 490,- Kč (500€)

objednat

3 ROKY ZÁRUKA